Biblioteka szkolna

KANAŁY EDUKACYJNE zalecane przez Pomorskiego Kuratora Oświaty do zdalnego nauczania:

1. Pierwszy kanał edukacyjny Telewizji Polskiej utworzony w technologii VoD we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

2. Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierająca informacje związane z polskim systemem edukacji, w tym m.in. projekty rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej oraz informacje dotyczące próbnego egzaminu maturalnego.

3. Nauka zdalna omawiająca polecane platformy, strony i serwisy internetowe z materiałami edukacyjnymi dla uczniów i nauczycieli.

4. Zdalne lekcje mogące być źródłem inspiracji i wsparcia dla nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zdalne lekcje dostępne są na platformie edukacyjnej stworzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w formie materiałów udostępnianych przez partnerów wspomnianego wyżej serwisu oraz materiałów edukacyjnych udostępnianych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

5. Nauczycielu, prowadź lekcje online!” – w tym artykule stworzonym przez Ministerstwo Cyfryzacji w zwięzły sposób omówiono nie tylko kanały komunikacji uczniów z nauczycielami, ale również wskazano platformy edukacyjne i serwisy internetowe, dzięki którym można dotrzeć do różnorodnych materiałów dydaktycznych.

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW ZEWNĘTRZNYCH:

Poniżej umieszczona została  lista odsyłaczy do materiałów dodatkowych, umieszczonych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, które mogą pomóc w powtórzeniu materiału:

1.    Egzamin ósmoklasisty

a)      Zestawy zadań powtórkowych

b)      Przykładowe arkusze egzaminacyjne – egzamin ósmoklasisty

2.      Egzamin maturalny

a)        Zbiory zadań  do poszczególnych przedmiotów

b)        Matura z matematyki – materiały  pomocnicze

c)         Arkusze maturalne z matematyki z lat ubiegłych

d)        Wykaz zagadnień pomocnych w przygotowaniu się do części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego oraz przykładowe nagrania

Poniżej prezentujemy ogólnodostępne pakiety edukacyjne dotyczące
wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD),
dostępne na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji:

PAŃSTWA UWADZE POLECAMY RÓWNIEŻ SERWISY Z DARMOWYMI PUBLIKACJAMI (W TYM LEKTURAMI)
I NIE TYLKO:

NAZWA
SERWISU

OPIS

chmura czytania

Wybrane teksty z poezji oraz prozy  polskiej i światowej do czytania
w wolnym czasie.

woblink

Księgarnia online prowadząca sprzedaż książek drukowanych, ebooków i audiobooków. Ebooki i audiobooki zakupione
w księgarni znajdują się na wirtualnej półce przypisanej do użytkownika.
Można je pobrać (w wersji EPUB, MOBI lub PDF) lub czytać, tudzież słuchać bezpośrednio w aplikacji Woblink, dostępnej na urządzenia z systemem Android lub iOS.

Istnieje również możliwość zamawiania oraz pobierania darmowych  publikacji po założeniu konta w serwisie  i/lub pobraniu aplikacji na telefon lub tablet.

Legimi

Szeroki wybór spośród ok. 60 000 ebooków i audiobooków.
Po zarejestrowaniu się w serwisie  i pobraniu aplikacji na telefon lub tablet, istnieje możliwość korzystania za darmo
z większości  lektur szkolnych.

wolnelektury.pl

Ogólnodostępna biblioteka internetowa lektur szkolnych
, zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dostęp możliwy jest po założeniu konta. Publikacje dostępne są w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2.

W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY, dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności
z czytaniem.

Z udostępnionych zasobów można korzystać poprzez bezpłatną aplikację mobilną. Umożliwia ona bezpośredni i wygodny dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych. Aplikacja dostępna jest na systemy Android oraz iOS.

Życzymy miłego i owocnego korzystania! :)

2.

3.