Edukacja ekonomiczna

17 lutego 2020 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej „Przy Orliku” (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, Aleja Wojska Polskiego 502) odbyła się konferencja zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Malborku przy współpracy Warszawskiego Instytutu Bankowości z siedzibą w Warszawie. Podczas konferencji, w której wzięli udział nasi uczniowie, miało miejsce podpisanie porozumienia o partnerstwie i współpracy miedzy Powiatem Malborskim a Warszawskim Instytutem Bankowości z siedzibą w Warszawie pn. Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów – współpraca sektora finansowego z jednostkami samorządu terytorialnego.

W trakcie konferencji młodzież miała okazję zapoznać się z działaniami Warszawskiego Instytutu Bankowości, które przedstawiła uczestnikom Pani Urszula Szulc – Dyrektor Projektów Edukacyjnych. Wykład  Rynki finansowe – zaufanie w biznesie poprowadził Marcin Wąsik-Wiszniewski Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej.