Ogólnopolski Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych - zaproszenie

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a więc oddajemy hołd tym, którzy stanęli do nierównej walki z aparatem bezpieczeństwa podnoszącej się wówczas z powojennych gruzów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Niezłomni podjęli walkę nie tylko w imię wyznawanych przez siebie wartości, lecz także szeroko pojmowanego etosu streszczającego się w trzech monumentalnych słowach: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Oddając im hołd  i dbając o to, aby pamięć o ich heroizmie i poświęceniu była obecna w świadomości wszystkich Polaków, pragniemy zaprosić uczniów i nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w wydarzeniach (wystawy, konkurs, quiz) poświęconych wspomnianej tematyce.

Uczniów chcących wziąć udział w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli historii uczących w danej klasie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Przewidywany harmonogram upamiętnienia Ogólnopolskiego Dnia Pamięci o żołnierzach Niezłomnych:

2 Marca:

Przeprowadzenie konkursu poświęconego Żołnierzom Niezłomnym przez nauczycieli historii (koordynator D. Zawadzińska

godz. 7.30-11.00 quiz związany z tematem żołnierzy wyklętych (koordynatorzy: nauczyciele bibliotekarze)

godz. 11.25-11.45: ogłoszenie wyników konkursu i quizu, uroczyste wręczenie nagród, uroczyste otwarcie wystaw poświęconych tematyce Żołnierzy Wyklętych (koordynatorzy: nauczyciele bibliotekarze)