Święto Niepodległości w Branżowej Szkole I st.

Święto Niepodległości w Branżowej Szkole I stopnia

11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym młodzież ze szkoły branżowej ZSP nr 4 postanowiła w szczególny sposób uczcić ten dzień.

8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji narodowego święta. Uczniowie mieli okazję wspólnie odśpiewać hymn państwowy oraz obejrzeć widowisko artystyczne poświęcone tej szczególnej rocznicy. W szkole branżowej przygotowanych zostało kilka konkursów o narodowym charakterze, a wyniki ogłoszono podczas uroczystego apelu. W konkursie ortograficznym „Ścieżki niepodległości” zwyciężyła Maja Wieczorkiewicz z klasy I Fg, laureatką konkursu plastyczno-fotograficznego „Piękno ojczystych krajobrazów” została Weronika Owczarek z klasy I Fp, a quizu historycznego „Śladami Niepodległej” Oliwia Mulewska z klasy I Fp.  Nasza młodzież miała również okazję sprawdzić swoją sprawność w biegach przełajowych przygotowanych z okazji Święta Niepodległości.

Główny konkurs, w którym uczestniczyli uczniowie, odnosił się do hasła „Dobre, bo polskie”. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie plakatu o osiągnięciach polskiej nauki, techniki i kultury
w latach 1918 – 2018. Prezentacje uczniów szkoły branżowej stały się ozdobą uroczystości,
a zwycięstwo przypadło klasie I Fg za pracę „100 lat w polskiej modzie”.  Drugie miejsce zawędrowało do klasy I Kp, a trzecie do klasy 2 WZE.

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości pozwoliła zastanowić się całej szkolnej społeczności nad tym, jakie są źródła naszej tożsamości narodowej i co oznacza dla nas bycie Polakiem i patriotą.