82-200 Malbork, Plac Narutowicza 14
+48 55 647 34 34
zsp4@zsp4.malbork.pl

Zgrupowanie w Krakowie

Najlepsza szkoła mundurowa w powiecie malborskim

Created with Sketch.

Zgrupowanie w Krakowie

  W dniach 18-22 pażdziernika br. -uczniowie klasy sportowej IV  LO w Malborku o profilu piłka nożna -uczestniczyli w zgrupowaniu sportowo-edukacyjnym  w Krakowie .W czasie jego przebiegu spędziliśmy  jeden dzień spędzili przy pięknej słonecznej pogodzie w Zakopanem gdzie ramach treningu  dotarliśmy  pieszo na Gubałałówkę oraz Wielką Krokiew  i popularne Krupówki.

      W  kolejnym dniu rano rozegraliśmy mecz piłki nożnej z klasą sportową Szkoły Piłki Nożnej, której Dyrektorem Sportowym jest srebrny  medalista mistrzostw świata  Marek Kusto. Pomimo wielu sytuacji bramkowych -przegraliśmy 0-1 ,jednak wynik w tym spotkaniu nie był najważniejszy ,gdyż nawiązaliśmy kontakty które zaowocują dalszą współpracą. Po meczu dzięki pomocy pomocy byłego piłkarza Wisły Kraków i Pomezanii Malbork :Zenona Małka -zwiedziliśmy stadion Wisły Kraków przebywając w szatni oraz płycie boiska.  Następnie udaliśmy się na Wawel  oraz Starówkę.

W czwartek w dużej zadumie zwiedziliśmy Obóz Zagłady w Oświęcimiu gdzie przy wspaniałej pani przewodnik mieliśmy żywą tragiczną lekcję  historii o martyrologii  II-wojny światowej. Ostatni wieczór spędziliśmy w pięknym Krakowie-podziwiając jego urok i zabytki.

Oceniając przebieg tego zgrupowania chciałbym podkreślić -wzorowe zachowanie jego uczestników a także podziękować Dyrekcji naszej szkoły że wyraziła zgodę na ten wyjazd a gościnym gospodarzom za serdeczne przyjęcie.

Koordynator  klas sportowych

PomZPN -Trener

Henryk Pawłowski