NBP w z wizytą w ZSP4

NBP w z wizytą w ZSP4

W dniu 28 kwietnia 2022 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku gościł przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, Pana Wiktora Kamińskiego i Panią Joannę Świerczyńską.

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z rolą NBP jako banku centralnego w Polsce, a także wprowadzenie  uczniów ZSP 4 w szeroko pojęte zagadnienia ekonomii.

Podczas spotkania zaprezentowano uczestnikom dwa wykłady: „Edukacja ekonomiczna dla młodzieży” referowany przez Wiktora Kamińskiego – Dyrektora Oddziału Okręgowego NBP w Gdańsku oraz „Polski pieniądz w okresie reformy Władysława Grabskiego” przedstawiony przez Tomasz Olkowskiego – nauczyciela ZSP4 w Malborku.

Po zakończeniu prezentacji odbył się panel dyskusyjny, w którym
Pan Wiktor Kamiński odpowiadał na pytania uczniów. Zarówno przedstawiciele NBP, jak i Dyrekcja ZSP 4 nie kryli zaskoczenia tak dużym zainteresowaniem młodzieży zagadnieniami z zakresu ekonomii oraz szerokim wachlarzem zadawanych pytań.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagrody w postaci srebrnej monety o nominale 10 złotych z serii „Wielcy polscy ekonomiści” uczniowi, który wykazał się największym zaangażowaniem w dyskusji.