Obóz w Ustce

Obóz w Ustce

Oddziały Przygotowania Wojskowego

Już po raz kolejny 26 uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku uczestniczyło w obozie szkoleniowym. Obóz odbył się w dniach 25-29.04.2022 r. w Szkole Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce. Organizatorzy tego obozu zapewnili młodzieży udział w programowych zajęciach z zakresu: – survivalu (budowa ukryć i szałasów, sposoby rozpalania ognisk, pozyskiwanie i filtrowanie wody, sporządzenie prostych narzędzi do polowania i łowienia ryb), – musztry, – udzielenia pierwszej pomocy, – zasad przetrwanie rozbitka w wodzie, – wykorzystania systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej „Śnieżnik”. W ostatnim dniu obozu uczniowie wzięli udział w uroczystości wręczenia żołnierzom nominacji na I stopień podoficerski. Następnie Komendant Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce wręczył uczestnikom obozu certyfikaty, a opiekunom okolicznościowy ryngraf dla szkoły.