82-200 Malbork, Plac Narutowicza 14
zsp4@zsp4.malbork.pl

Najlepsza szkoła mundurowa w powiecie malborskim

Created with Sketch.

„Wakacyjne impresje” – letni  konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna ZSP nr 4 zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym na najciekawsze/najpiękniejsze zdjęcia z wakacji.

Mile widziane ciekawe ujęcia zjawisk atmosferycznych, flory, fauny, pejzaży, zabytków architektury lub inne – liczy się inwencja twórcza.

Podpisane prace/zdjęcia (imię, nazwisko, klasa) prosimy przesłać w wersji elektronicznej na adres: biblioteka@zsp4.malbork.pl

lub wywołane w formacie 13×18 przynieść do biblioteki szkolnej do dnia

20 września 2022 r.

Zdjęcie/-a (maks. 3 szt.) musi/-szą być wykonane samodzielnie i  wysokiej rozdzielczości ( bardzo dobra jakość). Dostarczenie zdjęć do organizatora jest jednocześnie zgodą uczestnika na publikację  prac.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do  biblioteki.

Zachęcamy do udziału i czekamy na Wasze prace do 20.09.2022 r.

Tydzień Bibliotek

W ramach Tygodnia Bibliotek młodzież miała okazję wziąć udział w kreatywnych zajęciach pt. Blackout Poetry. Nazwę zabawy można tłumaczyć jako „poezja negatywna” lub „poezja zaciemnienia”.  Technika tworzenia dzieła polega na wykorzystaniu cudzego tekstu (stron starych książek, gazet) i zaznaczenie w nim słów, które stają się podstawą nowej wypowiedzi poetyckiej.  Pozostałą część zapisu należy wykreślić lub zamalować.

W akcji uczestniczyli uczniowie klas: 1K, 2K, 2Fa, 2Mps. Efekty poszukiwania ich poezji wśród słów innego autora można obejrzeć na tablicy w holu szkoły.

Dodatkowo biblioteka przygotowała quiz, w którym młodzież ma możliwość sprawdzenia swojej  wiedzy o lekturach i innych popularnych utworach literackich. Pod pytaniami umieszczone są odpowiedzi, które na pewno potwierdzą świetną znajomość klasyki literatury.

Zapraszamy do zabawy z literaturą!

Nauczyciele Bibliotekarze

Solidarni z Ukrainą

W dniu 10 marca zakończyła się pierwsza tura zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy.

Apel o pomoc spotkał się z dużym odzewem ze strony młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz absolwentów naszej szkoły. Udało się zebrać żywność, dużą ilość środków opatrunkowych, lekarstw i  kosmetyków. Wszystkie dary zostały już przekazane do głównego punktu w Muzeum Miasta Malborka.

Obecnie trwa zbiórka pieniędzy dla osób dotkniętych wojną. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Ankieta dotycząca Książki i preferencji czytelniczych

Szanowni Państwo

Zwracamy się do Pana/Pani z prośbą o wypełnienie ankiety, do której link znajduje się poniżej:

Niniejsza ankieta poświęcona jest roli książki i bibliotek oraz poznaniu preferencji czytelniczych wśród społeczności szkolnej  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku,

Bylibyśmy wdzięczni za poświęcenie kilku minut na wypełnienie poniższej ankiety.

Nauczyciele Bibliotekarze