82-200 Malbork, Plac Narutowicza 14
+48 55 647 34 34
zsp4@zsp4.malbork.pl

Biblioteka szkolna

Najlepsza szkoła mundurowa w powiecie malborskim

Created with Sketch.

Biblioteka naszej szkoły zaprasza w swoje skromne progi po odbiór prezentu w postaci książki. Informujemy, że książka ta NIE JEST WYPOŻYCZANA a stanowi prezent dla wszystkich osób zainteresowanych jego otrzymaniem.

Książki są o różnorodnej tematyce. Wszystkie pozycje są nowe bądź używane w dobrym albo bardzo dobrym stanie.

Z racji, że liczba książek jest ograniczona obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Życzymy miłej.  Lektury. 

Z okazji zbliżających się Świąt pragniemy życzyć wam wszystkim zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia dla was i waszych bliskich, dużo pogody ducha, zdrowia i cierpliwości w stawianiu czoła różnym przeciwnościom oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2022 roku.

Nauczyciele bibliotekarze

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji biblioteka szkolna corocznie organizuje akcje czytelnicze. W tym roku również aktywnie włączono się w obchody tego Święta i  zaproszono do udziału nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Lekturą tegorocznego Głośnego Czytania była -„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, czyli jedna z najczęściej wystawianych polskich sztuk, jak również  pozycja tegorocznego jubileuszowego  Narodowego Czytania.

Młodzież miała okazję, aby poznać to wyjątkowe dzieło, który piętnuje obłudę i zakłamanie oraz wcielić się w rolę egoistycznej i skąpej mieszczanki Anieli Dulskiej, członków jej rodziny oraz pozostałych bohaterów tragifarsy. Komizm, gorzka ironia oraz barwne postacie zagwarantowały wszystkim dobrą zabawę, chociaż nie zabrakło też refleksji na tematy ogólnoludzkie- wszak utwór Zapolskiej śmieszy, ale  tak naprawdę  to  śmiech przez łzy…

Wspólne głośne czytanie poprzedził  wykład o epoce, w której dzieło powstało i  samej autorce. Przybliżono młodzieży fakty i ciekawostki z życia Zapolskiej, a także pojęcie ”dulszczyzny”, które na stałe weszło do języka polskiego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane.

Biblioteka dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w akcji Głośnego Czytania i zaprasza na kolejne spotkania czytelnicze…

Książki polecane przez nas do przeczytania w wolnej chwili: