Witamy na nowej stronie internetowej Zespołu Szkół Technicznych w Malborku. Jesteśmy placówką kształcącą w wielu zawodach. Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w wielu firmach. Nasza szkoła jest szkołą mundurową. Tej tradycji – munduru – jesteśmy wierni od samego początku naszego istnienia. Aktualnie w ramach naszego zespołu szkół prowadzimy edukację na poziomie szkoły podstawowej – 7-8 klasa oraz na poziomie ponadpodstawowym – 4-letnie IV Liceum Ogólnokształcące oraz 5-letnie Technikum nr 2 i 3-letnia Branżowa Szkoła I stopnia.

Jakość kształcenia w zawodach została doceniona przez wielu pracodawców i firm z regionu, którzy decydują się wspierać proces edukacji naszych uczniów oferując praktyki, staże, szkolenia oraz stypendia – przykładem jest tu operator Energa. Oczywiście nie możemy pominąć innych znaczących firm z regionu województwa pomorskiego: Flex z Tczewa oraz kwidzyński Jabil. Nasza oferta kształcenia jest skierowana do każdego ucznia szkoły podstawowej. Dużym zainteresowaniem cieszy się również nasze liceum, w którym funkcjonują klasy profilowane będące pod opieką służb mundurowych (policji i wojska) i biorące udział w programach ministerialnych, jak np. certyfikowane klasy wojskowe.

Szkoła nasza współpracuje z Policją (komendy powiatowe: Malbork, Sztum, Nowy Dwór Gdański), Morskim Oddziałem Straży Granicznej (Gdańsk), Strażą Pożarną (Malbork) i 22 Bazą Lotnictwa Taktycznego (Malbork), Szkołami Policji (Piła, Słupsk), a także wieloma firmami prywatnymi dzięki którym nasi uczniowie mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności, zdobycia wiedzy (często specjalistycznej).

Nasza kadra to wykwalifikowani i doświadczeni pedagodzy. Uczniowie mają możliwość korzystania z basenu, boiska ze sztuczną nawierzchnią. Uczniowie spoza naszego powiatu mają szansę na zakwaterowanie w internacie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szkołą – jej tradycjami, historią oraz obecnymi i przyszłymi kierunkami kształcenia (uzupełniane na bieżąco, zgodnie z aktualnym stanem).