82-200 Malbork, Plac Narutowicza 14
+48 55 647 34 34
zsp4@zsp4.malbork.pl

Mistrzostwa ZST w Biegach Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości

Created with Sketch.

Mistrzostwa ZST w Biegach Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości

W przededniu 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych tłumnie rozpoczęli obchody Dnia Niepodległości, biorąc udział w Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Aż 103 uczniów zameldowało się na starcie biegu, który odbywał się w trzech turach na Polanie Miejskiej w parku. To już kilkuletnia tradycja szkoły, która cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Biegacze rywalizują na trasie wyznaczonej wokół polany, mając do pokonania 800m dziewczęta i 1200m chłopcy. Nad sprawnym i sprawiedliwym przebiegiem zmagań, czuwali nauczyciele ZST Mariusz Świst, Mirosław Seibert oraz Karol Pikała. Zawodnicy, po zaciętej walce rozstrzygali losy zwycięstw w trzech biegach. W kategorii starszej chłopców z klas III-IV zwyciężył w tym roku Piotr Streich z klasy 3WZb drugi był Wiktor Mrożek z 3LOs, a na miejscu trzecim uplasował się Igor Klein z 4LPs. W rywalizacji klas młodszych najlepszy okazał się Jakub Jaśtak z 1TMS, na miejscu drugim zameldował się Krystian Spalk z 2 LOm, a tuż za nim na metę przybiegł Nikodem Wiśniewski z klasy 1LOw. Dziewczęta ze wszystkich klas rywalizowały w jednym, łączonym biegu, w którym bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy 1 LOw Wiktoria Bojanowska, druga była Oliwia Barecka z 3LOs, a trzecia na metę wbiegła Natalia Różycka z klasy 3K.