Dzień otwarty ZST

Dzień otwarty ZST

W dniu 21 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole pierwszy Dzień Otwarty Zespołu Szkół Technicznych w Malborku. Inicjatywa zaproszenia uczniów klas ósmych szkół podstawowych do ZST okazała się sporym sukcesem organizacyjnym i przede wszystkim promocyjnym szkoły.

W ciągu jednego dnia mury naszej szkoły odwiedziło ponad 500 (a dokładniej 560) uczniów szkół podstawowych z terenu naszego powiatu i gminy oraz z powiatów ościennych.

Poza zaprezentowaniem szkoły odwiedzający mieli możliwość zapoznać się z firmami, które współpracują z naszą szkołą oraz wspierają aktywnie proces kształcenia zawodowego.

Na każdego odwiedzającego czekały różnego rodzaju konkurencje tematyczne związane z nauczanymi przedmiotami przygotowane przez zespoły przedmiotowe oraz kawiarenka, w której można było skosztować słodkości oraz skusić się na ciepły posiłek czy też kawę lub herbatę.

Odważni mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez uczniów klas fryzjerskich Branżowej Szkoły I stopnia.