82-200 Malbork, Plac Narutowicza 14
+48 55 647 34 34
zsp4@zsp4.malbork.pl

STRÓJ SZKOLNY UCZNIA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MALBORKU

Ponad 70 lat doświadczenia i tradycji kształcenia zawodowego

Created with Sketch.

STRÓJ SZKOLNY UCZNIA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MALBORKU

Nowy regulamin jednolitego stroju ucznia będzie opublikowany we wrześniu po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Jego zapisy będą obowiązywały wszystkich uczniów naszej szkoły, dotyczy to zarówno klas rozpoczynających naukę w naszej szkole, jak również klas starszych!

Strój galowy ucznia:

 • marynarka w kolorze granatowym lub czarnym, jednolita, z naszytymi na jej klapach i prawym rękawie emblematami w zależności od typu szkoły do jakiej uczeń uczęszcza; długie jednolite spodnie granatowe lub czarne o klasycznym kroju.
 • koszula w kolorze białym;
 • krawat jednolity w kolorze czarnym lub granatowym.

Strój galowy uczennicy:

 • marynarka w kolorze granatowym lub czarnym, jednolita, z naszytymi na klapach i prawym rękawie emblematami w zależności od typu szkoły do jakiej uczennica uczęszcza; spódnica lub długie jednolite spodnie granatowe lub czarne o klasycznym kroju.
 • koszula w kolorze białym;
 • krawat jednolity w kolorze czarnym lub granatowym.

Strój codzienny ucznia:

 • marynarka w kolorze granatowym lub czarnym, jednolita, z naszytymi na jej klapach i prawym rękawie emblematami w zależności od typu szkoły do jakiej uczeń uczęszcza; długie jednolite spodnie granatowe lub czarne o klasycznym kroju.
 • koszula jednolita w kolorze niebieskim, granatowym lub białym;
 • krawat jednolity w kolorze czarnym lub granatowym.

Strój codzienny uczennicy:

 • marynarka w kolorze granatowym lub czarnym, jednolita, z naszytymi na klapach i prawym rękawie emblematami w zależności od typu szkoły do jakiej uczennica uczęszcza; spódnica lub długie jednolite spodnie granatowe lub czarne o klasycznym kroju.
 • koszula jednolita w kolorze niebieskim, granatowym lub białym;
 • krawat jednolity w kolorze czarnym lub granatowym.

W zależności od warunków pogodowych i panujących temperatur uczniowie noszą strój letni.

Ubiór  letni  (kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik) ucznia:

 • długie jednolite spodnie granatowe lub czarne o klasycznym kroju
 • koszula jednolita w kolorze niebieskim, granatowym lub białym;
 • krawat jednolity w kolorze czarnym lub granatowym ( z emblematem szkoły)

Ubiór letni  ((kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik) uczennicy:

 • spódnica albo długie jednolite spodnie koloru ciemnego o klasycznym kroju.
 • koszula jednolita w kolorze niebieskim, granatowym lub białym;
 • krawat jednolity w kolorze czarnym lub granatowym (z emblematem szkoły)

Uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego  uczestniczą w zajęciach z przygotowania wojskowego w pełnym „ubiorze ucznia” wg wzoru MON.

Uczniowie klas sportowych uczestniczą w zajęciach w „ubiorze ucznia klasy sportowej” według zatwierdzonego wzoru.

Uczniowie klas służb mundurowych uczestniczą w zajęciach według zatwierdzonego wzoru.

Pozostałe szczegółowe zasady jednolitego stroju ucznia  określa  regulamin.

Nie dopuszcza się  jeansów, spodni dresowych, spodni zwężanych, z dziurami, krótkich oraz z podwijaną nogawką lub zakończonych ściągaczem. Krawat z emblematem szkoły  według załączonego wzoru (zostaną zakupione po zebraniu wpłat od uczniów przez wychowawców klas po rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024 – koszt. ok. 16 zł).