Pomorskie Dni Przedsiębiorczości

Pomorskie Dni Przedsiębiorczości

W dniu 13.11.2023  uczniowie klasy 2LOw wraz z opiekunami panią Joanną Wojniak oraz Kamilą Wierzbowską wzięli udział w Pomorskich Dniach Przedsiębiorczości organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Malborku. Doradcy zawodowi PUP uczyli przedsiębiorczości z wykorzystaniem gry Planuję – Zyskuję. To ekonomiczna gra, która jest użytecznym narzędziem w przygotowaniu uczniów do świadomego planowania  i racjonalnych wyborów, do nauki myślenia o konsekwencjach podejmowania decyzji. Wyzwania stojące przed dorastającą młodzieżą powinny uświadamiać, że nauka racjonalnego gospodarowania finansami jest istotna. Bez znajomości takich zagadnień jak: zdobywanie doświadczeń, inwestowanie, podejmowanie legalnej pracy bardzo trudno funkcjonować w dzisiejszym świecie.