Z wizytą w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej

Z wizytą w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 21.11.2023 r. pedagog szkolny Mariola Karaś zorganizowała wyjście z klasą I LOw do Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia profilaktyczne „Jak wygrać zdrowie z książką – czyli jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne”. W wyjściu uczestniczyła również wychowawczyni klasy Pani Joanna Drelich. Zajęcia przeprowadziła Pani Agnieszka Predygier- kierownik biblioteki. Najpierw uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat zdrowego stylu życia, czyli jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Prowadząca spotkanie mówiła o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna i różne formy relaksu, a także stały rytm dnia. Poza tym Pani Predygier mówiła o tym, jak ważne w życiu młodych ludzi są zainteresowania i realizowanie swoich pasji.Jest to bardzo istotne dla wzmacniania poczucia własnej wartości. Pani prowadząca probowala również zachęcić młodych ludzi do czytania książek i e-booków. Druga część spotkania to praca warsztatowa uczniów. Zostali podzieleni na trzy zespoły i wykonywali lapbooki. Jeden zespół zajął się tematyką zdrowia fizycznego , drugi tematyka zdrowia psychicznego a trzeci tematyką uzależnień. Byla to dla uczniów cenna lekcja wychowawcza i okazja do zintegrowania się w trakcie wspólnej pracy.