W dniu 18.02.2021 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku odbyły się programowe zajęcia praktyczne w zakresie edukacji wojskowej. Uczestniczyli w nich uczniowie klas II i III uczestniczących w programie Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. Zajęcia prowadzili żołnierze 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

W ramach szkolenia uczniowie realizowali:

– strzelanie na trenażerze CYKLOP,

– ćwiczenia rozbierania i składania broni kbk AK,

– ćwiczenia w zakresie terenoznawstwa,

– zakładanie ubioru ochronnego FOO-1,

– zajęcia  w zakresie pierwszej pomocy medycznej,

– musztrę.

Zajęcia poprzedzały egzamin kończący blok zajęć edukacji wojskowej dla uczniów klasy III.

Więcej na temat Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych przeczytać można tutaj:

https://www.wojsko-polskie.pl/cwkm/