Witaj w domu – profilaktyka

Witaj w domu – profilaktyka

Dnia 25.05.2023 r. uczniowie klasy II TE i II LOw wzięli udział w ogólnopolskim projekcie kulturalno-edukacyjnym „Witaj w domu” w ramach Malborskich Dni Profilaktyki.

Było to spotkanie ze znanymi twórcami popkultury takimi jak: raper Obywatel MC (Przemysław Szymański), Kaczorex ( Michał Kaczorowski), DJ Chmielix (Damian Chmielewski- mistrz świata didżejów) i Looney- mistrz graffiti.

Najpierw uczniowie mieli okazję uczestniczyć w godzinnym spotkaniu motywacyjnym prowadzonym przez rapera Obywatela MC –Przemysława Szymańskiego. Kolejno młodzież uczestniczyła w warsztatach, które miały na celu rozwijanie poczucia własnej wartości i rozwijanie pasji z dala od uzależnień. W grupach mieli możliwość popróbować scratchowania, nauczyć się kroków hip-hopu i elementów break-dance, ułożyć tekst do rapowania , namalować graffiti. Muzyka czy sztuka może być dla nich jedną z opcji wyjścia z wirtualnego świata i spędzania inaczej wolnego czasu. A hobby i pasja to również szansa na odkopanie w sobie ukrytych talentów i budowania własnej wartości.

Odbyła się tez pogadanka na temat cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Podczas warsztatów wielokrotnie prowadzący uzmysławiali młodym ludziom, że ważne, aby w życiu czynili dobro, szanowali się, a także przebaczali sobie nawzajem, gdy coś pójdzie nie tak. Całość została zwieńczona koncertem profilaktycznym. Młodzież miała okazję zaprezentować swój utwór, który powstawał podczas warsztatów.

Z ramienia szkoły opiekę nad uczniami sprawowały Panie pedagog Joanna Kownacka i Mariola Karaś, które również miały okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatow