82-200 Malbork, Plac Narutowicza 14
+48 55 647 34 34
zsp4@zsp4.malbork.pl

Obóz klas sportowych

Created with Sketch.

Obóz klas sportowych

W dniach 18-22 września  2023 r.  klasy sportowe: VII SP 1 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i I z IV Liceum Ogólnokształcącego w Malborku przebywały na zgrupowaniu  szkoleniowo integracyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym „PROMYK” w Sztutowie. W trakcie jego przebiegu młodzi piłkarze i piłkarki przy pięknej słonecznej pogodzie przeprowadzili szereg treningów techniczno-taktycznych oraz odpraw z kadrą szkoleniową. Jednocześnie  część uczestników zwiedziła z przewodnikiem Muzeum Stutthof oraz Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich które zostało poprzedzone marszem leśną drogą.

W czasie pobytu nad morzem mieliśmy czas na regenerację oraz gry i zabawy na piaszczystej plaży. Na zakończenie  zgrupowania odbyły się wewnętrzne turnieje piłkarskie oraz spotkaliśmy naszego absolwenta z 2006 r – Pawła Friszkemuta który przez wiele lat był kapitanem reprezentacji Polski w piłce plażowej oraz grał na wysokim poziomie w piłce halowej i trawiastej i może być on wzorem godnym do naśladowania. Podczas  uroczystego grilla podsumowaliśmy jego przebieg i omówiliśmy kierunki dalszego szkolenia i edukacji.  Teraz skupiamy się na wyznaczonym procesie szkoleniowym i nauce.           

Koordynator klas sportowych

Henryk  Pawłowski