Z wizytą na lotnisku w Gdańsku

Z wizytą na lotnisku w Gdańsku

2 marca 2023 roku odbyła się wycieczka klas I LOm i II LOm do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Była to okazja zobaczenia z bliska jak wygląda praca funkcjonariusza Staży Granicznej na jednym z największych polskich terminali lotniczych.

Uczniowie zostali oprowadzeni po całej instytucji z uwzględnieniem miejsc szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa publicznego. Mieli także okazje zapoznać się ze szczegółami kontroli pasażerskiej oraz mechanizmem zabezpieczeń i nowoczesnych punktów kontroli.

Nie zabrakło także prezentacji, używanego w Porcie Lotniczym, sprzętu antyterrorystycznego, a nawet wyszkolonych psów policyjnych, których zadaniem jest tropienie materiałów wybuchowych. Na koniec funkcjonariusze lotniska odpowiedzieli na wiele pytań rozwiewając wszelkie wątpliwości naszych uczniów.

Wycieczka była nie tylko odpoczynkiem od codziennej szkolnej nauki, ale także doświadczeniem pozwalającym młodym na bardziej świadome wybieranie swojej ścieżki zawodowej. Opiekunowie wycieczki: Andrzej Zakrzewski, Eugeniusz Lemańczyk, Daria Kujawa